Crystone firar 15års jubileum!
Crystone firar sitt 15års jubileum med ett oslagbart erbjudande för befintliga och nya kunder. Under jubileumet erbjuds webbhotell för endast 15 SEK under ett helt år!
Crystone grundades år 1997 i Norrköping under namnet ”Ord och Bildverket”, 5år senare bytte bolaget namn till det nuvarande Crystone,det skulle dock dröja ytterligare ett par år innan bolaget fick den organisation som har tagit dem till att bli ett av Nordens största hostingbolag!
2004 blev Crystone uppköpta av Eastpoints grundare och VD, Mattias Kaneteg, bolaget blev därmed en del av Eastpoint-koncernen.
Idag är Crystone ett företag som arbetar med över 70 000 kunder, på listan kan vi se företag som Tele2, Getupdated, PEAB och SEB.
”Crystone är ett spännande bolag som växer för varje år, vi ser positivt på framtiden och tror på ytterligare 15 fantastiska år med företaget!” Säger Mattias Kaneteg, VD Crystone
Pressmeddelandet skickades med Mynewsdesk